تزریق ژل سیلیکون

تزریق ژل سیلیکون

فواید و مضرات تزریق ژل سیلیکون چیست؟

در دنیای امروز که خانم ها و آقایان تمایل دارند، جوان و زیبا به برسند، تزریق ژل سیلیکون یکی از همین راههای جوانسازی پوست است. تزریق ژل سیلیکون برای جوانسازی پوست و یا برجسته کردن قسمت هایی از صورت انجام می شود. اگر شما هم جزء علاقمندان به این شیوه زیبا و جوانسازی هستید در این مقاله با ما همراه شوید.

تزریق ژل سیلیکون

تزریق ژل سیلیکون در علم پزشکی به چه کاری گفته می شود؟

نزدیک به پنجاه سال است که تزریق ژل سیلیکون به عنوان روشی برای جوانسازی و برجسته کردن بافت های نرم مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از پزشکان استفاده از این ماده را برای جوانسازی پوست خطرناک دانسته و راههای جایگزین را پیشنهاد می کنند اما واقعا این ماده می تواند برای سلامتی مضر باشد یا ضررهای آن کمتر از آن چیزی است که در سایت ها مطالعه می کنید؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه شوید.

مضرات تزریق ژل سیلیکون چیست؟

افراد و پزشکانی که با تزریق ژل سیلیکون مخالف هستند، دلایل و مستندات زیادی را ارائه می دهند. از جمله اینکه آنها معتقد هستند این کار می تواند سبب گرانولوما و پنومونیت شود. گرانولوما به تومورهای گوشتی گفته می شود که در قسمت های مختلف بدن بوجود می آید. این تومور گوشتی از تجمع سلول های ایمنی ایجاد شده و در اثر تحریک شدن دستگاه ایمنی شکل می گیرند. البته تعداد افرادی که در اثر تزریق ژل سیلیکون به این عارضه مبتلا شده اند زیاد نبوده اما همان تعداد کم هم دلیل محکم برای مخالفان استفاده از این ژل است. گرانولوما بیماری است که به درمان های مختلف مقاوم بوده و البته در ظاهر پوست فرد هم تغییرات ناخوشایندی ایجاد می کند.

تزریق ژل سیلیکون

فواید تزریق ژل سیلیکون چیست؟

در کنار معایبی که برای تزریق ژل سیلیکون گفته می شود این شیوه جوانسازی پوست محاسن و مزایایی هم دارد. از جمله اینکه مهمترین مزیت استفاده از آن دوام و ماندگاری آن بوده که باعث می شود، دفرمه شدن در این شیوه بسیار به ندرت اتفاق بیفتد. در ابتدای استفاده از این نوع ژل ممکن است کمی جابجایی در محل تزریق بوجود آید یا اینکه اعصاب قسمت مربوطه هم تحریک شود اما در دراز مدت ماندگاری خوبی داشته و رضایتمندی مشتریان از این ماده و تزریق آن بیشتر خواهد بود. در ادامه به برخی دیگر از این مزایا اشاره می کنیم.

  1. بازدهی و نتیجه استفاده از تزریق ژل سیلیکون سریع و به وضوح قابل مشاهده است و این مسئله یکی از نکاتی است که مشتریان به آن اهمیت می دهند.
  2. استفاده از تزریق ژل سیلیکون نیاز به جراحی خاص نداشته و افرادی که به این شیوه جوانسازی یا برجسته سازی قسمت هایی از بدن خود را انجام می دهند نیاز به بستری شدن ندارند و دوره نقاهت آنها بلافاصله بعد از تزریق خواهد بود.
  3. همانطور که اشاره شد عموما مشتریان زیادی از تزریق ژل سیلیکون رضایت مندی دارند و این موضوع به دلیل ظاهر طبیعی است که این کار به محل تزریق می دهد.
  4. بعد از استفاده از این نوع ژل نیاز به استفاده از داروهای آرامش بخش نیست و زمان تزریق ژل سیلیکون حداکثر بیست دقیقه به طول می انجامد.
  5. استفاده از تزریق ژل سیلیکون تاثیری بر حالات صورت نداشته و شکل لبخند یا اخم را غیر طبیعی نخواهد کرد.

 

تزریق ژل سیلیکون

تزریق ژل سیلیکون برای چه افرادی مضر است؟

تزریق ژل سیلیکون برای همه افراد به یک میزان موثر نیست و گاهی برای برخی افراد ضرر بیشتری هم دارد. مثلا خانم های باردار و یا شیرده به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهند. در ادامه به اشخاص دیگری که نباید تزریق ژل سیلیکون داشته باشند اشاره می شود:

  1. افرادی که در گذشته دچار بیماری های خود ایمنی شده اند و یا اینکه سابقه آسم و یا آلرژی دارند نباید تزریق ژل سیلیکون انجام دهند.
  2. افرادی که دیابت داشته و انسولین مصرف می کنند.
  3. افرادی که به بیماری هایی نظیر لوپوس و روماتیسم مبتلا هستند هم نباید ژل تزریق کنند. به این بیماری ها، بیماری های خود ایمنی می گویند.
  4. افرادی که سابقه سکته قلبی و مصرف داروهایی مانند آسپرین و وارفارین دارند.
  5. افرادی که دچار لخته شدگی خون هستند.

تزریق ژل سیلیکون

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست