تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب

نکات مهم در مورد تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب

خیلی از افراد علاقه دارند برای حجیم تر کردن لب های خود از تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب استفاده کنند. استفاده از این شیوه بسیار موثر و مطلوب بوده و ظاهر شخص را به میزان قابل توجهی تغییر می دهد و حالت لب ها را بهبود می بخشد. نتیجه حاصل از تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب خیلی به نحوه تزریق بستگی دارد و هر چه دقیق تر و تمیزتر این کار انجام شود حالت لب ها زیباتر خواهد شد. برای اینکه اطلاعات بیشتری در این موضوع داشته باشید در ادامه نکات مهم در مورد تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب را ارائه خواهیم داد.

تزریق ژل لب

در تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب به چه نکاتی باید توجه شود؟

1-    اولین نکته در تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب مدت زمان انجام این کار است. عموما این فرایند بیشتر از ده یا پانزده دقیقه به طول نمی انجامد. انجام تزریق در لب با درد زیادی همراه است که پزشکان برای کاهش این درد از بی حسی موضعی استفاده می کنند تا میزان درد کاهش پیدا کند. بنابراین قبل از تزریق حتما از پزشک بخواهید که بی حسی لب را تست کند. برای بی حسی از ماده لیدوکایین استفاده می شود که برخی از افراد به این ماده حساسیت دارند اگر قبلا دچار حساسیت های مختلف شده اید و به برخی از داروها حساسیت دارید حتما قبل از تزریق با پزشک در این مورد صحبت کنید.

2-    نکته بعدی اینکه بعد از انجام تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب بالافاصله می توانید نتیجه را مشاهده کنید. البته برای مدت زمان کوتاهی بعد از تزریق لب ها متورم خواهند بود که فرم ایده آل و مطلوب آنها بعد از یک یا دو هفته ایجاد می شود. در واقع شما برای مشاهده نتیجه نهایی تزریق باید دو هفته صبر کنید.

3-    انجام تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب یک عمل سرپایی است و بعد از کار نیازی به بستری نبوده و شما می توانید به محل کار و یا زندگی خود برگردید. گاهی بعد از تزریق برخی ژل ها مانند هیالورونیک مقداری کبودی در اطراف دهان ایجاد می شود و این کبودی بعد از یک هفته از بین خواهد رفت. پس اگر حساس هستید و دوست ندارید کبودی های اطراف دهانتان را همکاران و آشنایان ببینند بهتر است یک هفته در خانه استراحت کنید.

4-    قبل از تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب حتما توجه داشته باشید، داروهای انعقاد خون و داروهایی که خون را رقیق می کنند مانند بروفن و اسپرین مصرف نکنید چون این داروها می توانند باعث خون مردگی یا خونریزی در محل تزریق گردند. افرادی که بنا به هر دلیلی وارفارین مصرف می کنند حتما قبل از عمل در این مورد با پزشک مشورت کنید.

5-    بعد از تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب ممکن است لب ها نامتقارن به نظر برسد که این موضوع تا دو هفته طبیعی بوده چون دو هفته زمان می برد تا لب ها حالت طبیعی خود را پیدا کنند. در این دو هفته نباید لب ها و محل تزریق را دستکاری کنید.

تزریق فیلر لب

6-    نکته دیگر اینکه در بازار ایران و با توجه به تحریم ها ورود این نوع داروها ممکن است به صورت قاچاق انجام شده و البته اصل هم نباشند و موارد تقلبی هم از مواد ژل در بازار وجود داشته باشند برای همین بهتر است به کلینیک های مجاز و مورد اعتماد مراجعه کنید.

7-    گاهی برخی از پزشکان تزریق را در یک یا چند مرحله انجام می دهند و باقیمانده ژل را در اختیار خودتان قرار می دهند تا در خانه نگهداری کنید باید توجه داشته باشید ژل باید در یخجال نگهداری شود و نباید یخ بزند.

تزریق ژل لب

8-    برخی خانم ها نگران این موضوع هستند که بعد از مدتی تاثیر تزریق ژل لب یا تزریق فیلر لب از بین رفته و فرم و حالت لب ها تغییر کند و زیبایی خود را از دست بدهد. تحقیقات نشان داده است ژل هیالورونیک وقتی در محل مورد نظر تزریق می شود باعث تولید کلاژن بیشتر شده و فرایند جوانسازی و تولید سلول های جدید برای پوست را افزایش می دهد بنابراین تزریق این ژل به صورت دو جانبه باعث جوانسازی و زیباتر شدن لب ها خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست