تزریق ژل یا چربی زیر چشم

یک راه بسیار موثر و مطلوب که می توان بوسیله آن حجم از دست رفته زیر چشم را ترمیم کرده و ظاهر بهتری به آن داد، تزریق ژل یا چربی زیر چشم است. با استفاده از این شیوه حلقه های تیره زیر چشم بهبود پیدا کرده و کمتر به چشم می آیند. تزریق ژل یا چربی زیر چشم می تواند آبرسانی را به پوست و سلول های این ناحیه انجام داده و در ادامه سبب کیفیت پوست را افزایش دهد. البته مهمترین اثر آن تحریک سلول ها به ساخت کلاژن است. البته این شیوه درمانی فقط برای درمان حلقه های تیره نیست بلکه برای از بین بردن چین چروک و خط خنده اطراف چشم هم مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل یا چربی زیر چشم

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چطور انجام می شود؟

فرایند تزریق ژل یا چربی زیر چشم کار پیچیده و زمانبری نیست. البته باید توسط پزشک متخصص انجام شود اما زمان زیادی لازم نداشته و با استفاده از یک سرنگ مخصوص ژل روی استخوان زیر چشم تزریق می شود البته گاهی در بافت نرم قسمت مذکور هم تزریق صورت می گیرد. بعد از گذشت چند ماه ژل تزریق شده در بدن جذب می شود و اثری از آن باقی نخواهد ماند و البته جای آن را آب می گیرد. برای تزریق ژل یا چربی زیر چشم عموما زمانی در حدود ده تا پانزده دقیقه نیاز است و بیمار می تواند بلافاصله بعد از تزریق نتیجه کار را مشاهده کند. البته برای چند روز کبودی اندکی در محل تزریق وجود خواهد داشت که از بین می رود.

 

برای تزریق ژل یا چربی زیر چشم چه ژلی مناسب تر است؟

تزریق ژل یا چربی زیر چشمدر بازار ژل های مختلفی وجود دارد که پزشکان از آن استفاده می کنند. مثلا ژل رستیلن یکی از آنهاست که ماندگاری بالایی داشته و جوانسازی پوست را به خوبی انجام می دهد. یکی از ویژگی های ژل رستیلن این است که از دسته ژل های اسید هیالورونیک بوده و در صورت نیاز و یا خواست مشتری می توان به راحتی آن را از زیر چشم برداشت بدون اینکه به بافت و ظاهر چشم آسیب وارد شود. یکی دیگر از ژل هایی که برای تزریق ژل یا چربی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد، ژل بلوترو است. این ژل هم کیفیت خوبی داشته و عموما پزشکان از آن استفاده می کنند. یکسری ژل ها و یا مواد دیگری هم هستند که توصیه نمی شوند چون ممکن است بعد از تزریق باعث ایجاد حساسیت یا برجسته شدن زیر چشم شوند.

 

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چه فوایدی دارد؟

استفاده از این شیوه برای جوانسازی مزایای زیادی دارد. از جمله اینکه حالت چشم ها را بهبود داده و ورم زیر پلک را از بین می برد. در کنار آن حلقه های تیره و سیاه اطراف چشم هم با استفاده از تزریق ژل یا چربی زیر چشم از بین خواهد رفت. استفاده از این شیوه برای از بین بردن گودی زیر چشم روش مناسبی است چون: شکل طبیعی چشم ها حفظ شده و ماندگاری آن تا پانزده ماه ادامه خواهد داشت. ضمن آنکه چین و چروک اطراف چشم را هم از بین می برد.

آیا تزریق ژل یا چربی زیر چشم عوارض هم دارد؟

استفاده ازشیوه های درمانی مصنوعی قطعا عوارضی هم خواهد داشت. اگر کسی به شما گفت این شیوه عوارضی ندارد قطعا در صداقت آن شک کنید. عوارضی که ممکن است بعد از تزریق ژل یا چربی زیر چشم به سراغتان بیاید مانند کبودی و تورم موقتی اطراف چشم، قرمز شدن پوست اطراف چشم، اگر تزریق به درستی صورت نگیرد ممکن است ژل به اطراف چشم پخش شود، تورم و درد در محل تزریق و گاهی ایجاد حساسیت از عوارضی هستند که این شیوه جوانسان سازی ممکن است، در پی داشته باشد.

 

تزریق ژل یا چربی زیر چشم

چه افرادی نباید تزریق ژل یا چربی زیر چشم انجام دهند؟

دقت داشته باشید این شیوه جوانسازی پوست برای همه افراد مناسب نیست. افرادی که  دچار حساسیت هستند، افرادی که دچار عفونت های چشمی هستند، افراد الکلی و معتاد، خانم های باردار و شیر ده نباید تزریق ژل یا چربی زیر چشم انجام دهند.

رعایت چه نکاتی قبل از تزریق ژل یا چربی زیر چشم ضروری است؟

  • اولین نکته ای که حتما باید مد نظر داشته باشید اینکه قبل از تزریق به هیچ وجه ویتامین E و داروهای ضد انعقاد خون مصرف نکنید چون باعث کبودی در اطراف چشم شده و تاثیر کار را کاهش می دهند.
  • بعد از تزریق حتما از یخ روی آن استفاده نمایید.
  • بعد از انجام تزریق استفاده از کرم آرنیکا مونتانا باعث می شود تورم و کبودی به میزان زیادی کاهش پیدا کند.
  • قبل از تزریق حداقل 24 ساعت نباید ورزش کرده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست