تزریق ژل یا چربی

تزریق ژل یا چربی

تزریق ژل یا چربی

برای جوانسازی پوست راههای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها تزریق ژل یا چربی است. قبل از اینکه به این سوال جواب دهید تزریق ژل بهتر است یا چربی کمی در مورد هر کدام توضیح می دهیم. ژل ها عموما ژوویدرم، رستیلان و رادیس هستند و دو تای اولی بیشتر برای از بین بردن چین و چروک های اطراف لب و گونه ها و پلک پایین مورد استفاده قرار می گیرند. ماده اصلی که در ساخت ژل مورد استفاده قرار می گیرد اسید هیالورنیک است. این ماده علاوه بر اینکه چین و چروک های کم عمق را از بین می برد برای حجیم کردن گونه ها و لب ها هم مناسب است.

تزریق ژل یا چربی

از این ماده برای از بین بردن گودی و حلقه های سیاه دور چشم هم استفاده می کنند. اما تزریق چربی را می توان برای همه قسمت های صورت انجام داد. چربی که برای این کار استفاده می شود از بدن خود بیمار می گیرند. یعنی طی عمل لیپوساکشن چربی را از بدن خارج کرده و بعد در قسمتی که نیاز به ترمیم دارد، تزریق می شود. عموما از تزریق چربی برای از بین بردن چرک های ابرو، پیشانی، شقیقه، گونه و چانه استفاده می کنند. برای اینکه تزریق چربی به صورت و محل تزریق حالت غیر طبیعی ندهد باید همراه با لیفت باشد. خب با توضیحاتی که ارائه شد این سوال مطرح می شود که تزریق ژل یا چربی کدامیک بهتر است و نتیجه مطلوب تری می دهد؟ برای دریافت پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

تزریق ژل یا چربی

تزریق ژل یا چربی کدامیک بهتر است؟

1-    یکی از ویژگی های چربی که به آن اشاره کردیم این است که از بافت بدن خود فرد گرفته می شود برای همین ممکن است اثرات جانبی کمتری داشته باشد. در مقابل ژل از مواد مصنوعی ساخته شده و جنبه طبیعی ندارد پس به نظر می رسد انتخاب تزریق ژل یا چربی باید با نظر پزشک متخصص و بر اساس محل تزریق و شرایط آن باید صورت گیرد.

2-    به لحاظ دوام و ماندگاری ژل ها داوم کمتری نسبت به چربی دارند و باید هر چند وقت یکبار تزریق ژل تجدید شود برای همین به نظر می رسد بین تزریق ژل یا چربی، تزریق چربی به خاطر ماندگاری بیشتر مناسب تر و مقرون به صرفه تر بوده و دردسر کمتری هم داشته باشد.

3-     به دلیل اینکه تزریق چربی با استفاده از مواد داخل خود بدن صورت می گیرد احتمال جابجایی مواد نسبت به ژل که از مواد مصنوعی ساخته شده است کمتر خواهد بود برای همین به نظر می رسد برای ترمیم چروک ها بین استفاده از تزریق ژل یا چربی، تزریق چربی بهتر بوده و عوارض جانبی کمتری هم داشته باشد.

 

تزریق ژل یا چربی

4-    چربی ها چون از مواد بدن گرفته شده است، خواص درمانی هم برای بدن دارند. چون این چربی ها دارای بافت های بنیادی بوده و باعث می شوند تولید کلاژن در بدن افزایش پیدا کند در نتیجه در یک فرایند دو جانبه باعث جوانسازی و ترمیم چین و چروک های پوست می شوند. در نتیجه از این نظر هم بین تزریق ژل یا چربی، چربی بهتر خواهد بود.

5-    چربی ها را می توان در بیشتر قسمت های بدن مانند شقیقه، گیجگاه، خط خنده و اطراف دهان و لب ها، ساق پا، ران ها و سینه ها و دست و نواحی مانند ژنیتال هم تزریق کرد و اثرات ترمیمی و جوانسازی آنها کاملا مطلوب است در حالیکه ژل ها در نواحی محدود تر و کوچکتری قابل استفاده هستند. بنابراین بین استفاده از تزریق ژل یا چربی چربی ها کاربردی تر بوده و اثرات وسیعتری دارند.

6-    در برخی بیماران دیده شده بعد از تزریق ژل محل تزریق گلوله می شود و شکل ظاهری خیلی بدی پیدا می کند در حالیکه در تزریق چربی هیچ یک از این عوارض دیده نشده و بوجود نمی آید به همین سبب به نظر می رسد انتخاب بین تزریق ژل یا چربی چندان کار سختی نباشد.

تزریق ژل یا چربی

7-    برای تزریق ژل مدت زمان خیلی کمی لازم است اما تزریق چربی بین یک تا دو ساعت زمان لازم دارد که این زمان صرف برداشتن چربی از یک قسمت بدن، آماده سازی آن و بعد تزریق در محل مورد نظر می شود.

8-    استفاده از چربی برای ترمیم و جوانسازی این فرصت را در اختیار پزشک می گذارد که فرم دهی بهتری برای محل مورد نظر داشته و بتواند مواد را به صورت یکسان در قسمت مورد نظر پخش کند اما در تزریق ژل یک چنین امکانی وجود نخواهد داشت برای همین بهتر است، بین تزریق ژل یا چربی تزریق چربی را انتخاب کنید.

9-    برای انجام تزریق چربی و استفاده از آن برای جوانسازی پوست باید یک فرایند جراحی انجام شود و این کار فقط باید به دست پزشکان متخصص باشد اما تزریق ژل تخصصی نبوده و نیاز به جراحی ندارد و برخی افراد با طی کردن دوره های آموزشی هم می توانند این کار را انجام دهند. البته اگر انجام تخصصی کار برایتان مهم است برای تزریق ژل یا چربی بهتر است از پزشک متخصص استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست