درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس

درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس

درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس، آیا واقعا این امکان وجود دارد؟ بله در سال 2004 سازمان غذا و دارو در آمریکا تایید کرد که با استفاده از بوتاکس می توان تعریق زیاد در برخی از نواحی بدن را درمان کرد. اما درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود. ماده بوتاکس توکسین بوتولینیوم است. در واقع این ماده از راه سد کردن ارتباط اعصاب محرک سمپاتیک با غده های عرق باعث می شود عرق ترشح نشده و یا به میزان زیادی ترشح آن کاهش پیدا کند. اگر تزریق بوتاکس به شیوه درست و با دقت و توسط افراد متخصص انجام شود قادر است، ترشح عرق در ناحیه مورد نظر را به صفر برساند. افرادی که دچار عارضه ترشح عرق هستند به خوبی می دانند این مشکل چقدر می تواند باعث آزار و اذیت شخص شود گاهی انجام کارهای روزمره و گرفتن اشیاء در دست را هم مشکل می کند. بهترین راه برای درمان این بیماری در افرادی که این مشکل را دارند استفاده از ماده بوتاکس است. درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس فرایند پیچیده ای نیست در واقع نوعی جراحی سرپایی محسوب می شود.

فرایند درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس چگونه است؟

برای درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس ابتدا باید ناحیه ای که زیاد عرق می کند، مشخص شود. بعد ماده بوتاکس بایستی در قسمت عمیق درم یعنی محل قرار گیری غدد عرق تزریق گردد. اینکه چه تعداد تزریق لازم است و یا اینکه چه مقدار ماده بوتاکس باید تزریق شود بستگی به وسعت محلی دارد که قرار است تزریق در آن صورت گیرد. به صورت علمی و تخصصی در هر سانتی متر از پوست باید یک تزریق صورت گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بعد از 24 تا 48 ساعت شخص می تواند نتیجه تزریق در کاهش عرق را مشاهده کند. پزشکان بعد از دو هفته محل مورد نظر و پوست آن را ارزیابی می کنند و اگر نقاطی مشاهده شد که هنوز ترشح عرق در آن صورت می گرفت تزریق در آن نقاط تکرار خواهد شد. عموما اثر درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس تا یکسال دوام دارد و معمولا سالی یکبار باید درمان تکرار شده تا غدد عرق دوباره فعال نشوند.

 

آیا راههای دیگری برای درمان تعریق زیاد بدن به جزء بوتاکس وجود دارد؟

شاید این سوال به ذهنتان برسد که آیا راه حل این مشکل فقط درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس است و راههای دیگری وجود ندارد. البته که راههای دیگری هم برای درمان این مشکل وجود دارد. برخی داروها هستند که با کمک آنها می توانید میزان تعریق کف دست و یا زیر بغل را کنترل کنید که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

 

 

درمان تعریق زیاد با استفاده از داروی کلرید آلومینیوم

این دارو به میزان زیادی نمک دارد و باعث بسته شدن منافذ عرق خواهد شد. یعنی برخلاف درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس که راه غدد عرق را سد می کرد این دارو عرق های ترشح شده از منافذ را جذب می کند. راه درمانی فوق هم موثر است و قیمت مناسبی دارد اما درمان کاملی محسوب نمی شود. برای استفاده از کلرید آلومینوم باید دستانتان را کاملا خشک کنید و بعد مقداری از آن دارو را به آرامی کف دست بمالید. با این کار نمک وارد حفره ها و منافذ پوست شده و نمک دارو وارد غدد عرق می گردد و از خروج عرق از آنها جلوگیری به عمل می آورد. در این راه درمانی شما باید به صورت مرتب از دارو استفاده نماید اما در درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس فقط سالی یکبار نیاز به تجدید تزریق می باشد.

استفاده از گلیکوپیرولات برای درمان تعریق زیاد

یک راه درمانی دیگر که با استفاده از آن می توانید عرق کردن زیاد برخی از نواحی بدن را کنترل کنید، استفاده از گلیکوپیرولات است. این داروی ضد هاضمه باعث خشک شدن دهان می شود و متعاقب آن میزان عرق کردن را کاهش خواهد داد. برخی پزشکان توصیه می کنند این دارو را کف دست بمالید تا عرق کف دست کنترل شود. برخلاف درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس این دارو اثر طولانی مدت نداشته و بعد از مصرف هر قرص فقط به میزان دو یا چهار ساعت تعریق بدن کاهش پیدا می کند و باید دوباره قرص مصرف شود.

 

 

هزینه درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه درمان تعریق به کمک تزریق بوتاکس بستگی به عوامل مختلفی دارد. اولین عامل که روی هزینه تاثیر می گذارد مساحت قسمتی است که تزریق باید در آنجا صورت گیرد. هر چقدر مساحت آن بیشتر باشد تعداد تزریق های بیشتر و همچنین ماده بوتاکس بیشتری هم لازم خواهد بود. در کنار آن استفاده از کلینیک های تخصصی و مشورت با پزشک متخصص می تواند تزریق را موثر تر کرده و از تکرار بی مورد آن جلوگیری به عمل آورد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست