فیلر پلاسما ژل

پلاسما ژل چیست؟

برای درک بهتر از چگونگی پیدایش فیلر پلاسما ژل ابتدا بهتر است کمی به تاریخچه ی فیلر ها بپردازیم. پزشکان و محققان بسیاری در کل دنیا وجود داشته و دارند که سال های پیاپی در مورد رفع چین و چروک، برجسته کردن نقاط خاصی از بدن و یا فرم دادن به صورت و بدن به طوری که کمترین عوارض را در پی داشته باشد تحقیق کرده اند. اولین بار روش تزریق چربی از بدن خود فرد ابدا شد، به صورتی که چربی را از بعضی نقاط خود بدن فرد مانند پهلو ها و ران ها تخلیه و به باسن ، گونه ، سینه ها و … تزریق می کردند که این روش مزایا و عوارض متعددی را به همراه داشته است. بعد از آن فیلر های مصنوعی روی کار آمد که متاسفانه دارای عوارض زیادی بوده و هنوز هم مشکلات و عوارض ناشی از تزریق برای افرادی که تزریق این ژل ها را تجربه کرده اند وجود دارد. در این بین پروتئین های طبیعی و مصنوعی نیز مورد استفاده قرار می گرفت که مزایا و معایب خود را داشت.

بعد از ژل های مصنوعی، ژل های ساخته شده از مواد طبیعی هیالورونیک به بازار عرضه شد که عوارض آن بسیار کمتر از فیلر های مصنوعی بود. بعد از تحقیق های متعدد و آزمایشات فراوان به وسیله ی روش پی ار پی مشخص شد نوعی فیلر طبیعی را می توان از قرار دادن پلاسمای خون در شرایط و دمای خاص، به دست آورد که در زیبایی قابل استفاده می باشد . یعنی با قرار دادن پلاسما در این شرایط یک لخته ی نرم از پلاسما ترشح می شود که جای فیلر های مصنوعی را می گیرد. علاوه بر آن به علت گرفته شدن این لخته از خون خود فرد و سازگاری مطلق پلاسمای خون با فرد، عوارض بسیار کمتری را داراست و هم اینکه بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از دیگر فیلر ها می باشد. فیلر پلاسما ژل به دسته آمده برای درمان چین و چروک و حجم دادن به سینه ها و باسن و حتی صورت بسیار مناسب بوده و هزینه ی کمتری دارد.

 

پزشکان و محققان بسیاری در کل دنیا وجود داشته و دارند که سال های پیاپی در مورد رفع چین و چروک، برجسته کردن نقاط خاصی از بدن و یا فرم دادن به صورت و بدن به طوری که کمترین عوارض را در پی داشته باشد تحقیق کرده اند. اولین بار روش تزریق چربی از بدن خود فرد ابدا شد، به صورتی که چربی را از بعضی نقاط خود بدن فرد مانند پهلو ها و ران ها تخلیه و به باسن ، گونه ، سینه ها و … تزریق می کردند که این روش مزایا و عوارض متعددی را به همراه داشته است.

مراحل به دست آوردن پلاسما ژل

ابتدا پزشک، خون فرد مورد نظر را به مقدار نیاز گرفته و داخل دستگاه جدا کننده ی پلاسما از خون می گذارد. پلاسمای جدا شده را داخل دستگاه تبدیل کننده به فیلر پلاسما ژل می گذارد (این دستگاه همان شرایط و دمای خاص را برای به دست آوردن لخته ی ژل مانند از پلاسما فراهم  می آورد). در آخر ژل به دست آمده به نقاط مورد نظر تزریق می شود.

مزایای استفاده از فیلر پلاسما ژل

 • این نوع پلاسما ژل به علت بیو اکتیو بودن در زیر پوست باعث فعال شدن سلول های پوستی شده و موجب بازسازی پوست و در نتیجه جوان ماندن آن می شود.
 • به علت سازگاری مطلق پلاسمای خون هر فرد با خودش، واکنش ها و عوارض فیلر های مصنوعی و آلرژیک وجود ندارد.
 •  می توان گفت این روش، یک روش 100 درصد مطمئن برای رفع چین و چروک و حجم دادن به بدن و صورت است.

به طور کلی می توان گفت که فیلر پلاسما ژل نوعی فیلر به دست آمده از بدن و خون خود فرد است که دارای فاکتور های جوانسازی پوست بوده و علاوه بر حجم دهی و رفع چین و چروک، موجب طراوت در پوست فرد نیز می شود.

 

موارد استفاده از فیلر پلاسما ژل

فیلر پلاسما ژل روشی نوین برای حجم دهی و رفع چین و چروک است و با اینکه چهار یا پنج سال است که از این روش برای درمان و زیبایی استفاده می شود، اثرات بلند مدت حاصل از آن اطمینان صد در صد را در مردم به وجود آورده است.

-فیلر حاصل از پلاسما را می توان برای درمان گودی زیر چشم، درمان خطوط اخم و خنده،فرم دهی گونه و … استفاده کرد.

 • برای فرم دهی صورت و مادلینگ بهترین روش می باشد.
 • برای حجم دهی به سینه ها، باسن، فرم دهی ران پا و دست ها که فیلر بیشتری نیاز است بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه ی کمتری را در پی دارد.
 •  با این روش ، انواع چین و چروک های پوستی را می توان درمان کرد
 • حتی پرکننده ی انواع زخم های حاصل از سوختگی نیز می باشد.
 • برجسته کردن چانه و استخوان گونه نیز از موارد کاربردی فیلر پلاسما ژل می باشد.

 

موارد احتیاط بعد از تزریق فیلر پلاسما ژل

 • بعد از تزریق، حد اقل 5 روز تا یک هفته هرگونه فعالیت ورزشی ممنوع می باشد.
 • هرگونه سونا، استخر، سولاریوم، حمام آفتاب به مدت حداقل 10 روز تا دو هفته ممنوع می باشد.
 • به مدت یک ماه از انجام هر گونه درمان و عمل های زیبایی اجتناب کنید.
 • به مدت یک ماه از انجام هر گونه سونوگرافی پرهیز کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست