لاغری موضعی با روش آر اف

اضافه وزن یکی از معضل هایی است که امروزه بیشتر ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم. داشتن چربی اضافی و اندامی نامتناسب، گزینه ای است که همه ی ما از آن فراری هستیم و معمولا برای رفع این مشکل به سراغ ورزش و رژیم های لاغری می رویم. اما گاهی اوقات این کارها کافی نمی باشند و حتی با سخت ترین رژیم ها، چربی برخی نقاط بدن از بین نمی روند. محققین  برای حل این مشکل، راه چاره ای پیدا کرده اند که نیازی به عمل های جراحی طولانی مدت و پر خطر نیست.

تکنولوژی جدید آر اف ( RF ) با لیزر، یک راه آسان و ایمن برای لاغری موضعی و حذف چربی های اضافی می باشد. همان طور که  از نام آن می توان حدس زد، درمان آر اف ( RF ) با لیزر ، روشی است که از یک دستگاه خاص و پیشرفته که مخصوص لاغری موضعی می باشد و بافت های چربی بدن را از بین می برد. روش آر اف ( RF ) برای از بین بردن و تغییر لایه ها و چربی های زیر سطح پوست به کار می رود و همچنین برای رفع و درمان سلولیت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع کار آر اف ( RF )  به صورتی است که نوعی از امواج به نام امواج رادیوفرکوئنسی روی پوست تابانده می شود و از طریق گرم کردن بافت های زیر پوستی و تغییر شکل ها باعث از بین رفتن چربی ها می شود. این روش بر خلاف روش های تهاجمی که باعث از بین رفتن و صدمه دیدن لایه های سطحی پوست می شود، از لایه های سطحی گذشته و بر درم (لایه های عمیق تر) تاثیر می گذارد.

 

نواحی قابل درمان با آر اف ( RF )

با روش آر اف می توان چربی های تجمع یافته و ناخوشایند را در نقاط مختلف بدن درمان کرده و به صورت دلخواه و مشورت با پزشک، تغییر شکل در بدن و لاغری ایجاد کرد. نقاط قابل درمان و لاغری در این روش از جمله: چربی های شکم و اطراف آن، زانو و قسمت های بالای زانو، ران ها، باسن، لگن، سینه ها، زانو ها، قوزک و مچ پا هستند. لاوه بر آن برای درمان چربی های اضافی صورت و گردن نیز می توان بهره جست.

درمان با روش آر اف ( RF )

انجام این عمل غیر تهاجمی بر روی بدن بیمار با دستگاه مخصوص که امواج رادیوفرکوئنسی را بر نقاط مورد نظر می تاباند و به این ترتیب با ایجاد گرما در نقاط تابانیده شده، چربی های اضافی ذوب شده و بدون ایجاد آسیب به بافت های دیگر و فقط شکستن مقاومت چربی ها، باعث از بین رفتن آن ها در نقاط هدف می شود.

مدت زمان عمل جراحی در روش آر اف بسته به نقطه ی در حال درمان حدودا از 15 دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد و تعیین نقاط درمان نیز با توجه به برنامه ی از قبل تعیین شده و عکس برداری و اندازه گیری های انجام شده صورت می گیرد.

 

برای لاغری موضعی با روش آر اف ( RF ) چند جلسه درمان نیاز است؟

نسبت به توده ی چربی بدن  هر فرد و نسبت تراکم چربی در نقاط مختلف بدن وی تعداد جلسات درمان متفاوت خواهد بود. معمولا توصیه می شود برای تاثیر عمیق و عالی عمل، بین 8 تا 10 و در مواردی تا 12 جلسه ی 15 تا 60 دقیقه ای نسبت به ناحیه ی تحت تابش، درمان را ادامه دهید . همچنین از جلسه ی سوم و گاهی چهارم نسبت به توده ی چربی هر فرد تاثیر آر اف را مشاهده خواهید کرد .

 

 

عوارض جانبی درمان با آر اف ( RF )

درمان با امواج رادیوفرکوئنسی هم مانند همه ی درمان های تهاجمی و غیر تهاجمی دیگر مزایا و معایب خود را دارد . در این سو عوارض بعد از عمل این روش نسبت به روشهای تهاجمی بسیار پایین بوده و به همین دلیل به روش دستیابی به نتیجه ی مورد نظر بدون آسیب رساندن به بافت های بدن مشهور شده است. عمده عوارض جانبی پس از عمل آر اف ( RF )، قرمز شدن و ورم پوست، حساسیت و خارش و ایجاد کبودی در محل درمان است که طی چند روز از بین خواهند رفت

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست