پانچ پوست

پانچ پوست، روشی برای خلاصی از چاله چوله های پوست!

پانچ پوست، روشی برای خلاصی از چاله چوله های پوست!

پانچ پوست راهکاری محبوب و جادویی برای خلاص شدن از شر جای جوش ها می باشد. روی صورت جوش ها با اندازه های متفاوتی خود نمایی می کنند که سبب شده است پوست صورت دچار فرورفتگی و لکه هایی ناشی از این جوش ها شوند. صورتی صاف و بدون هیچ فرورفتگی و اسکار، آرزوی همگان است. اما این فقط در حد آرزو نیست بلکه با کمک روش های بسیار مفیدی می توان برای همیشه از شر این مزاحم ها راحت شد.

از گذشتگان دور تا امروزه، بشریت به دنبال راهکاری برای اصلاح و ترمیم پوست خود بوده است. برای رفع ناهمواری های امروزه با پیشرفت تکنولوژی، بشریت توانسته است این علم شگفت انگیز را وارد حیطه آرایشی و زیبایی نمایید و علم را در خدمت خود گیرد.

تکنیک ها و اقدامات متنوع با روش های جالب اقدام به ترمیم و پاکسازی صورت می کنند و نتایج مختلفی را نیز به دنبال دارند. اما تکنیک پانچ،  تکنیکی است که هم برای تشخیص ضایعات بدخیم پوست و هم برای رفع ناهمواری ها، اسکار، فرورفتگی های پوستی و سایر ضایعات به کار می رود.

 

پانچ پوست این تکنیکی که نوآوری را به دنبال دارد!

پانچ پوست برای رفع کردن ناهمواری های پوست به کار می رود و روشی علمی، دقیق و بدون عارضه است. اما پانچ پوست چیست؟! در این مقاله ما شما را با کارکرد و نحوه عملکرد این دستگاه آشنا می کنیم تا با اطمینان خاطر بیشتری این تکنیک جوان سازی و ترمیم پوست صورت را انتخاب کنید.

پانچ پوست یک ابزار است که تقریبا به طور انحصاری توسط متخصصین پوست استفاده می شود EL Keye.s در سال 1887 اولین نفری بود که اهمیت ابزار پانچ را در پوست تایید کرد. پانچ  پوست یک روش نسبتا ساده اما ضروری در مدیریت اختلالات پوست است. اگر پانچ پوست به درستی  و توسط متخصصین ماهر انجام شود، ضایعات سخت و ماندگار را از بین می برد، و درمان قطعی برای تعدادی از بیماری های پوستی را فراهم می کند.

پانچ پوست در خدمت جوان سازی پوست شما

تکنیک پانچ یک روش پزشکی است که با کمک دستگاه پانچ یک قسمت از پوست را که دچار ضایعه و ناهمواری است را برداشته تا با این روش به  از بین بردن اسکار و یا هر گونه ناهمواری از بدن کمک کند. این یک روش نسبتا کم خطر است که معمولا تحت بیهوشی موضعی انجام می شود.

قطعات کوچک پوست در نواحی که جای جوش های عمیقی دارد  با استفاده از ابزار لوله ای شکل دستگاه پانچ پوست برداشته می شوند. دستگاه پانچ دارای سری های متفاوت با  اندازه های 1 تا 8 میلی متر می باشد و از طریق پوست به بافت های زیر جلدی انتقال می یابد و بافت مرده و اسکار و جای جوش یا هر نوع ضایعه دیگر را از بافت های زیرین خارج می کند. خونریزی بعد از انجام تکنیک پانچ معمولا بسیار کم است و اغلب با مواد ضدعفونی کننده و مواد مخصوص که روی زخم ها قرار می گیرند و یا با کمک یک بانداژ، برطرف می شود.

مدت زمان به کار گیری تکنیک پانچ ، معمولا به حجم و میزان ناهمواری های پوست و جای اسکار و تعداد جای جوش ها بستگی دارد.  اما معمولا این روش به طور متوسط بیش از چند دقیقه به طول نمی انجامد و گاها با توجه به پوست ممکن است یک الی 2 ساعت این فرایند زمان بر باشد.

پانچ پوست

موارد استفاده پانچ پوست

    1. پیوند مینیاتوری با کمک پانچ: در مواردی که رنگدانه های پوست از بین رفته اند و یا ضایعاتی که سبب از بین رفتن سلول های پوستی شده اند، پانچ پوست برای رفع این مشکل پیشروی کرده است و با کمک پانچ بافت های کوچک پوستی با قطر یک تا سه میلی متر را از ناحیه اهدا کننده می گیرد و سپس در ناحیه صورت که دچار بافت بدمنظر و بافت مرده است پیوند می زند. ناحیه a  ناحیه اهدا کننده است و ناحیه b ناحیه دریافت کننده می باشد.

 

  1. تکنیک پانچ پوست در اسکار های ناشی از آکنه و جوش: در این تکنیک با کمک پانچ پوست، ناحیه اسکار از روی صورت برداشته می شود. زخم ایجاد شده از دستگاه پانچ بسیار ریز است اما با کمک لیزر به راحتی قابل درمان و رفع است.پانچ پوست
  2. حذف یا ریمو کردن تاتو: خالکوبی بسیار خفیف، به خصوص بقایای خالکوبی،  با پانچ پوست از روی پوست برداشته می شود و سپس با یک بخیه کوچک موضع تحت درمان، بسته می شود.
  3. استخراج فولیکول های مو با کمک پانچ پوست، نیز از دیگر کاربردهای پانچ است.
  4. لیپوساکشن با کمک پانچ پوست نیز روشی نوین و بسیار نتیجه بخش می باشد. که با کمک پانچ پوست بافت های چربی را از بدن استخراج می کنند.

 

حرف آخر در مورد پانچ!

استفاده از پانچ پوست برای تشخیص و درمان بسیاری از وضعیت های پزشکی و جراحی به عنوان روش ایمن و موثر استفاده می شود. تکنیک پانچ پوست نیز به عنوان یک روش جدید برای درمان ضایعات مختلف برای اهداف زیبایی و جوان سازی پوست با نتایج فوق العاده اثر بخش در مقایسه با سایر روش های جراحی موجود، پیشنهاد می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست