1 دیدگاه

کرایو ترکهای پوستی

پوست یکی از مهم ترین و اصلی ترین عضو در زیبایی افراد می باشد همچنین پوسا مهم ترین دژ برای ورود باکتری ها و انواع میکروب ها به بدن به شمار می رود. افراد در طول سالهای زندگی خود شاهد انوع ترک های پوستی در بدن خود شده و از این موضوع بسیار نگران و ناراحت می شوند چرا که این ترک ها قابل رویت بوده و منظره بسیار ناپسندی را به وجود می آید. علل بسیار زیادی برای به وجود آمدن ترک های پوستی وجود دارد که از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لاغری بی از حد در کوتاه ترین زمان
 • چاقی بیش از حد در کوتاه ترین زمان
 • بارداری و حاملگی
 • کمبود برخی از ویتامین ها در پوست
 • کاهش کلاژن پوست

همچنین در نظر داشته باشید که امروزه ترک های پوستی به عنوان یکی از بیماری های پوستی شناخته شده است و در میان عموم مردم بسیار رواج یافته است. به همین جهت نیز پزشکان زیادی به دنبال راه ها درمان و رفع ترک های پوستی هستند تا بتوانند بیماران خود را به بهترین نحوه درمان کرده و زیبایی سلامتیه آن ها را به آن ها ببخشند.

راه های مختلف برای درمان ترک های پوستی
اگر شما نیز از بیماری ترک های پوستی در رنج هستید و می خواهید در زمان کوتاهی این بیماری را درمان کنید می توانید راه ها و روش های مختلفی را به کار بگیرید که از مهم ترین این راه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لیزر پالسی: که با استفاده از مادون قرمز به درمان ترک های پوستی می پردازند.
 2. لیزر فرکشنال دی اکسید کربن: راه درمان جدیدی برای از بین بردن ترکهای سفید رنگ می باشد.
 3. میکرو دوم ابریژن: با لایه برداری از پوست به درمان ترک های پوستی می پردازد
 4. حراجی زیبایی: که توسط پزشک متخصص مورد عمل جراحی واقع می شود.
 5. کرایو ترکهای پوستی: در این روش با استفاده از ایجاد انجماد در محل مورد نظر به درمان این بیماری می پردازند.

توجه داشته باشید که پزشکان برای درمان و رفع ترک های پوستی بیماران خود در وهله اول علل این بیماری را جویا شده و سپس اقدام به تجویز بهترین و موثرترین راه درمان می پردازند که از مهم ترین و موثرترین این راه ها می توان به کرایو ترکهای پوستی اشاره کرد.

کرایو ترکهای پوستی
همانطور که اشاره شد، کرایو ترکهای پوستی یکی از موثرترین راه برای درمان ترک های پوستی می باشد که در این روش بر روی ضایعات پوستی سرما درمانی پیاده کرده و با این روش به درمان این بیماری می پردازند. این روش یکی از ارزان ترین و قابل اعتماد ترین راه های درمان ترک های پوستی می باشد که امروزه توسط بسیاری از پزشکان مورد استفاده واقع می شود. از موادی که در کرایو ترکهای پوستی از آن استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دی میتل اتر و پروپان
 • نیتروژن مایع
 • خ کربن دی اکسید

فرایند درمان کرایو ترکهای پوستی
فرایند کرایو ترکهای پوستی به سه مرحله تقسیم می شود که به صورت ذیل می توان بیان نمود:

قبل از درمان: در این مرحله بررسی های لازم صورت گرفته و در صورت تشخیص از روش کرایو ترکهای پوستی برای درمان استفاده می شود و رضایت نامه کتبی نیز از بیمار دریافت می شود.

حین درمان: با استفاده از یکی از مواد انجماد کننده، در یک محیط بسیار استرلیزه اقدام به درمان محل مورد نظر می شود. که در این مرحله استفاده از عینک و دستکش از مهم ترین نکات مورد توجه می باشد

بعد از درمان: مرحله بعد از درمان در کرایو ترکهای پوستی از مهمترین مراحل در درمان ترک های پوستی می باشد که بایستی رضایت نامه ای از بیمار دریافت شده و پزشکان دستورالعمل های لازم را به بیمار جهت درمان کامل ارائه می دهند.

اگر شما نیز از این بیماری در رنج هستید می توانید با استفاده از کرایو ترکهای پوستی به درمان آن در کوتاه ترین زمان ممکن بپردازید و زیبایی پوست خود را به دست بیاورید.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه. ترک جدید

 • سلام آقای دکتر ، لطفا راهنمایی فرمایید برای ترکهای پوستی در کدام روش نتیجه زودتر حاصل میشود ؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

مطالب مهم
فهرست